Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
899622
KENWORTH ROLLING LOBE AIR SPRING | 1R11221 W0135896229 WA019622C
Special Price
$69.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
ROLLING LOBE AIR SPRING FITS A VARIETY OF KENWORTH MODELS. PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 899622 |
|---|---|
| Application | KENWORTH |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 1 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 11" |
| Compressed Height | 3.9" |
| Top Plate Width | 9" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1R11-221 1R11221 W01-358-9622 W013589622 8537 6367 K30319 K30322 K30328 9622 68359 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |