Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
899069
INTERNATIONAL | PETERBILT | HENDRICKSON ROLLLING LOBE AIR SPRING | 1R12069 W017038808
Special Price
$69.00
Regular Price
$9,999.00
Please verify OEM number to verify proper fitment. If you do not see the part you are looking for, call our sales professionals at 877-203-4572.
ROLLLING LOBE AIR BAG FITS VARIOUS INTERNATIONAL, PETERBILT, AND HENDRICKSON TRAILER MODELS. PLESAE VERIFY OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 899069 |
|---|---|
| Application | INTERNATIONAL | PETERBILT | HENDRICKSON |
| Packaging | SOLD INDIVIDUALLY |
| Top Plate Stud Count | 3 |
| Bottom Plate Stud Count | 1 |
| Extended Height | 18" |
| Compressed Height | 7-1/2" |
| Top Plate Width | 9" |
| Warranty | INCLUDES ONE-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1R12069 1R12669 1R12676 W013589069 S13031 4324 4387 8312 91014P312 554764C1 310042 302038 302456 304759 3130497 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |