In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
558885AF
KENWORTH RADIATOR IN FRAME | T660 W900 T800H | 2006 & NEWER F3161674103420
Special Price
$892.00
Regular Price
$9,999.00
PLASTIC / ALUMINUM RADIATOR IN FRAME FITS 2006 AND NEWER KENWORTH T660 W900 T800H.
| Part Number | SKU | 558885AF |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 43" |
| Core Width | 30-5/8" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | F3161672101420, F3161672101421, F3161672101521, F3161672103420, F3161672103421, F3161672111420, F3161672111421, F3161672111421, F3161672111521, F3161672113420, F3161672121420, F3161672121421, F3161672121521, F3161672131420, F3161672131421, F3161672131521, F3161672201420, F3161672201421, F3161672203420, F3161672203421, F3161672211420, F3161672213420, F3161672221420, F3161672221421, F3161672221521, F3161672231420, F3161672231421, F3161672231521, F3161673101420, F3161673103420, F3161674101420, F31616741034200265001, W0265002, KEN20, KW70, CVTU84044, CTVTU84044, F316167, F3161671111110, 205009, 20012514, SPI20012514, HD205009, LT9109, TR9045, S6518, 437278, 437278P, 650018, 650018PT, 238885 HDC010696PAF 239045 |
| Notes | SEE 559045A FOR RADIATOR WITHOUT FRAME |
We found other products you might like!




