Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558718A
KENWORTH T800 | PETERILT 382 RADIATOR | F3161026243531 N3975001
Special Price
$800.00
Regular Price
$9,999.00
2011-2012 PETERBILT 382. 2010 KENWORTH T800.
| Part Number | SKU | 558718A |
|---|---|
| Make | PETERBILT | KENWORTH |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 30-7/16" |
| Core Width | 38-7/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | F3161024243330, F3161024243331, F3161024243340, F3161024243341, F3161024243531, F3161024243541, F3161024303420, F3161024303521, F3161024313420, F3161024333420, F3161024333421, F3161024333521, F3161025102420, F3161025132420, F3161025203330, F3161025203430, F3161025243330, F3161026132420, F3161026203330, F3161026203331, F3161026203531, F3161026243330, F3161026243331, F3161026243531, F3161021032110, F3161021101110, F3161021101320, F3161021102110, F3161021102320, F3161021111110, F3161021111320, F3161021112110, F3161021112320, F3161021113320, F3161021131110, F3161021131320, F3161021132110, F3161021132320, F3161024101320, F3161024112420, F3161024132320, F3161024132420, F3161024132421, F3161024132521, F3161024201330, F3161024203330, F3161024203331, F3161024203531, N3975001, N3975003, N2273001, 1102310B, PET38, N1173001, HDC010868PA, 770038, 770038PT, 437295P, 633RA038, 238718 |
| Notes | VENT TUBE LOCATED ON TOP TANK - RIGHT SIDE. |