Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
546317
TOYOTA FORKLIFT RADIATOR | 16460U223071
Special Price
$220.00
Regular Price
$9,999.00
PLASTIC / ALUMINUM RADIATOR WITH OIL COOLER. SQUARE WAVE FIN STYLE.
| Part Number | SKU | 546317 |
|---|---|
| Application | TOYOTA |
| Core Height | 19-3/4" |
| Core Width | 16-3/4" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | LOCATED ON 10-3/4" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 16460U223071 246317 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |