In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546250
TOYOTA FORKLIFT RADIATOR | WITH COOLER | 16420U125071
Special Price
$352.00
Regular Price
$9,999.00
PLASTIC /ALUMINUM TOYOTA FORKLIFT RADIATOR WITH OIL COOLER. U-FIN STYLE CORE.
| Part Number | SKU | 546250 |
|---|---|
| Application | TOYOTA |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 17-5/8" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 34mm |
| Outlet | 34mm |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 3 PLATE COOLER LOCATED ON 10-3/4 CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 16420U125071 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |