Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
405988
LINCOLN WELDER RADIATOR | VANTAGE 400 500I | G31153 G31154 G31155 G31156 & MORE
Special Price
$327.00
Regular Price
$9,999.00
FITS LINCOLN WELDER VANTAGE 400 AND 500I WITH PERKINS OR KUBOTA ENGINE. FITS VANTAGE 500 WITH PERKINS OR DEUTZ ENGINE. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER APPLICATION.
| Part Number | SKU | 405988 |
|---|---|
| Application | LINCOLN WELDER |
| Core Height | 20-5/8" |
| Core Width | 15" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 1-5/8" ID x 3/4" DEPTH |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-1/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| OEM | Aftermarket Numbers | G31153 G31154 G31155 G31156 CAG31153 CAG31154 CAG31155 245988 |
| Notes | ALL ALUMINUM RADIATOR. INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. SEE DESCRIPTION NOTES FOR MORE DETAILS. |