Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
546323
MITSUBISHI | CATERPILLAR FORKLIFT RADIATOR | 91E0100010 91E0110010
Special Price
$221.00
Regular Price
$9,999.00
RADIATOR FITS MITSUBISHI MODEL FG25N, CATERPILLAR MODELS P5000 P5500 P6000
| Part Number | SKU | 546323 |
|---|---|
| Application | MITSUBISHI CATERPILLAR |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 17-5/8" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16 |
| Outlet | 1-5/16" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | LOCATED ON 10-3/4" CENTERS WITH 1/2" FITTINGS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 91E0100010 91E0110010 246323 |
| Notes | SQUARE WAVE FIN. 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |