In stock
Part Number | SKU
351198
KUBOTA TRACTOR RADIATOR | VARIOUS MODELS | TC05099600 TC25099600 TC25099602
Special Price
$214.00
Regular Price
$9,999.00
FITS KUBOTA TRACTOR MODELS L3710DT L3710DT-GST L3710DT-HST L3710DT-HST-C L4310DT L4310DT-GST L4310-GST-C L4310-HST L4310-HST-C L4310F L4610DT-GST L4610DT-HST L4610-HST-C M4800SU-F M4800SUD-F MX5000DT MX5000F MX5000SU MX4700DT MX4700F MX4700H MX5100DT MX5100F MX5100H. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 351198 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | FITS KUBOTA TRACTOR MODELS L3710DT L3710DT-GST L3710DT-HST L3710DT-HST-C L4310DT L4310DT-GST L4310-GST-C L4310-HST L4310-HST-C L4310F L4610DT-GST L4610DT-HST L4610-HST-C M4800SU-F M4800SUD-F MX5000DT MX5000F MX5000SU MX4700DT MX4700F MX4700H MX5100DT MX5100F MX5100H. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-3/4" |
| Core Width | 17-3/8" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-1/2" |
| Fill Neck | 32mm x 10mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | TC05099600 TC25099600 TC25016000 3A27217100 TA14016000 TC25099602 211198 165346 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE COOLER. TOP MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-1/4" CENTERS. BOTTOM MOUNTING POINTS LOCATED ON 15-1/4 CENTERS. INCLUDES NEW RADIATOR CAP. |