In stock
Part Number | SKU
351197
KUBOTA TRACTOR RADIATOR | VARIOUS MODELS | OE 3C00117100
Special Price
$187.00
Regular Price
$9,999.00
KUBOTA RADIATOR FITS VARIOUS TRACTOR MODELS. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 351197 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | KUBOTA TRACTOR MODELS M5040 M5140 M6040 M6060 M7040 M7060. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 2-1/4" |
| Fill Neck | 32mm x 16mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3C00117100 165209 211197 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE COOLER. TOP MOUNTING POINTS LOCATED ON 11-1/2" CENTERS. BOTTOM MOUNTING POINTS LOCATED ON 15-3/4" CENTERS. NEW RADIATOR CAP INCLUDED. |