In stock
Part Number | SKU
351195
KUBOTA TRACTOR RADIATOR | L4400DT L4400F L4400H | OE TC23099600
Special Price
$214.00
Regular Price
$9,999.00
FITS KUBOTA TRACTOR MODELS L4400DT, L4400F, L4400H. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 351195 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | FITS KUBOTA TRACTOR MODELS L4400DT, L4400F, L4400H. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-5/8" |
| Core Width | 17-1/4" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-7/16" |
| Fill Neck | 32mm x 10mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | TC23099600 165345 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE COOLER. TOP MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-1/4" CENTERS. BOTTOM MOUNTING POINTS LOCATED ON 15-1/4" CENTERS. NEW RADIATOR CAP INCLUDED. |