In stock
Part Number | SKU
351194
KUBOTA TRACTOR RADIATOR | VARIOUS L SERIES MODELS | T115016010
Special Price
$194.00
Regular Price
$9,999.00
FITS KUBOTA TRACTOR MODELS L3830DT L3830DT-GST L3830DT-HST L3830F L4330DT L4330DT-GST L4330DT-HST L4630DT L4630DT-GST L4630DT-HST. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 351194 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | FITS KUBOTA TRACTOR MODELS L3830DT L3830DT-GST L3830DT-HST L3830F L4330DT L4330DT-GST L4330DT-HST L4630DT L4630DT-GST L4630DT-HST. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-5/8" |
| Core Width | 17-3/8" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-7/16" |
| Fill Neck | 32mm x 10mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | T115016010 211194 165207 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE COOLER. TOP MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-1/4" CENTERS. BOTTOM MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-5/8" CENTERS. INCLUDES NEW RADIATOR CAP. |