In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
351192
KUBOTA TRACTOR RADIATOR | VARIOUS l SERIES MODELS | OE TD11016010
Special Price
$126.00
Regular Price
$9,999.00
RADIATOR FITS KUBOTA MODELS L3240DT L3240DT-GST L3240F L3240HST L3240HSTC. MUST VERIFY OE NUMBER TO VERIFY PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 351192 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | RADIATOR FITS KUBOTA MODELS L3240DT L3240DT-GST L3240F L3240HST L3240HSTC. MUST VERIFY OE NUMBER TO VERIFY PROPER FITMENT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 17-1/4" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 1 |
| Depth | 1" |
| Fill Neck | 32mm x 10mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | TD11016010 165343 211192 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE OIL COOLER. TOP MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-1/4" CENTERS. BOTTOM MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-3/4" CENTERS. |