In stock
Part Number | SKU
351190
KUBOTA RADIATOR | VARIOUS L SERIES MODELS | OE TC02016000
Special Price
$174.00
Regular Price
$9,999.00
FITS KUBOTA MODELS L2600DT L2600F L2800DT L2800DT-HST L2800F L3000DT L3000F L3400DT L3400DT-HST L3400F L3700SU L4300DT L4300F. MUST VERIFY OE NUMBER FOR PROPER RADIATOR.
| Part Number | SKU | 351190 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | FITS KUBOTA MODELS L2600DT L2600F L2800DT L2800DT-HST L2800F L3000DT L3000F L3400DT L3400DT-HST L3400F L3700SU L4300DT L4300F. MUST VERIFY OE NUMBER FOR PROPER FITMENT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 13-3/4" |
| Core Width | 17-5/16" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-7/16" |
| Fill Neck | 32mm x 10mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | TC02016000 211190 165206 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE COOLER. TOP MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-1/4" CENTERS. BOTTOM MOUNTING POINTS LOCATED ON 10-5/8" CENTERS. INCLUDES NEW RADIATOR CAP. |