In stock
Part Number | SKU
351188
KUBOTA RADIATOR | VARIOUS BX MODELS | OE K256185210
Special Price
$114.00
Regular Price
$9,999.00
FITS KUBOTA TRACTOR MODELS BX2200D BX2230D BX22D BX23D. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT.
| Part Number | SKU | 351188 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | FITS KUBOTA TRACTOR MODELS BX2200D BX2230D BX22D BX23D. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER RADIATOR. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 13" |
| Core Width | 13-1/2" |
| Inlet | 1" |
| Outlet | 1" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-7/16" |
| Fill Neck | 32mm x 3/4" DEPTH |
| OEM | Aftermarket Numbers | K256185210 211188 K256185010 165342 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE COOLER. MOUNTING POINTS ON LOWER TANK LOCATED ON 9-3/16" CENTERS. |