In stock
Part Number | SKU
351185
Radiator Fits Kubota B3000HSDC, B3000HSDCC, B3030HSDC, B3030HSDCC
Special Price
$177.00
Regular Price
$9,999.00
FITS KUBOTA TRACTOR MODELS B3000HSDC B3000HSDCC B3030HSDC B3030HSDCC. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FIT.
| Part Number | SKU | 351185 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | FITS KUBOTA TRACTOR MODELS B3000HSDC B3000HSDCC B3030HSDC B3030HSDCC. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FIT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 13-3/4" |
| Core Width | 17" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-7/16" |
| Fill Neck | 32mm x 16mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | 6C23058520 165521 211185 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE OIL COOLER. LOWER TANK MOUNTING POINTS ON 11" CENTERS. INCLUDES NEW RADIATOR CAP. |