In stock
Part Number | SKU
351183
CASE | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR | VARIOUS PUMA & T MODELS | OEM 87737098 84160716
Special Price
$455.00
Regular Price
$9,999.00
FITS NEW HOLLAND TRACTOR MODELS: T6030 T6070 T6080. FITS CASE PUMA MODELS 115 125 140 155.
| Part Number | SKU | 351183 |
|---|---|
| Make | CASE | NEW HOLLAND |
| Models | FITS NEW HOLLAND TRACTOR MODELS: T6030 T6070 T6080. FITS CASE PUMA MODELS 115 125 140 155. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FIT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 23-7/16" |
| Core Width | 20-7/8" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 4-13/16" |
| Fill Neck | THREADED |
| OEM | Aftermarket Numbers | 84160716 87737098 87737096 87575996 84154109 87575998. MUST VERIFY OE NUMBER TO ENSURE PROPER FIT. |
| Notes | DOES NOT INCLUDE OIL COOLER. |