In stock
Part Number | SKU
351180
MASSEY FERGUSON RADIATOR | OEM 3810188M92 3808158M3 3781116M1 3808159M3
Special Price
$758.00
Regular Price
$9,999.00
FITS MASSEY FERGUSON TRACTOR MODELS: 4225 4233 4235 4243 4245 4253 4255 4260 4270 4325 4335 4345 4355 4360 4370 5300 5310 6265 6270 6280 6290.
| Part Number | SKU | 351180 |
|---|---|
| Make | MASSEY FERGUSON |
| Models | 4225 4233 4235 4243 4245 4253 4255 4260 4270 4325 4335 4345 4355 4360 4370 5300 5310 6265 6270 6280 6290. MUST VERIFY BY OE NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 21-5/8" |
| Core Width | 20-3/4" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 3-15/16" |
| Fill Neck | NOT INCLUDED. USES SURGE TANK TO FILL RADIATOR. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3810188M92 3808158M3 3781116M1 3808159M3 211180 135012. MUST VERIFY BY OE NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
| Notes | DOES NOT INCLUDE OIL COOLER. HAS 1/2" VENT TUBE ON TOP TANK AND 3/4" PORT ON BOTTOM TANK. |