In stock
Part Number | SKU
351175
CASE | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR | OEM 135690A3 135691A3 244295A1
Special Price
$503.00
Regular Price
$9,999.00
FITS CASE TRACTOR MODELS MX100 MX110 MX120 MX135 MX150 MX170
| Part Number | SKU | 351175 |
|---|---|
| Make | CASE | NEW HOLLAND |
| Models | MX100 MX110 MX120 MX135 MX150 MX170 |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 22-1/2" |
| Core Width | 21-5/8" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 3-15/16" |
| Fill Neck | 1-5/8" ID x 3/4" DEPTH |
| OEM | Aftermarket Numbers | 135690A3 135691A3 211175 244295A1 119284 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE OIL COOLER. 1/8" NPT PORT TOP TANK. 3/4"-16UNF PORT BOTTOM TANK. SEE 351037 FOR COPPER BRASS VERSION. |
