In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
558727A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR | DURASTAR 4400 | FORD F650 F750 | OEM 2601756C92
Special Price
$648.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558727A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL | NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 28-5/8" |
| Core Width | 28-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 5-1/4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 8-3/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3E0124850000 2601756C92 238727 |
| Notes | SEE 558704A FOR RADIATOR WITH COOLER. MATCH OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FIT. |
