In stock
Part Number | SKU
44PB2367
PETERBILT 320 & 520 SANITATION TRUCK UPPER CHARGE AIR COOLER | OEM F3161666101021 F3161669002010 F3161669002011
Special Price
$1,073.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44PB2367 |
|---|---|
| Make | PETERBILT |
| Core Height | 26-1/8" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | F3161665002010 F3161665002011 F3161665102010 F3161665102011 F3161666001020 F3161666001021 F3161666101020 F3161666101021 F3161669002010 F3161669002011 F3161669102010 F3161669102011 X5929001 EC171001 FW528001 F3161660001020 F3161660001021 F3161660101020 F3161660101021 F3161661002010 F3161661002011 F3161661102010 F3161661102011 F3161661202010 F3161661202011 F3161662001020 F3161662001021 F3161662101020 F3161662101021 F3161662201020 F3161662201021 F3161663002010 F3161663102010 F3161664001020 F3161664101020 222367 HDH010793 |
| Notes | FOR LOWER CHARGE AIR COOLER SEE 44PB2366 |
