In stock
Part Number | SKU
352053
KUBOTA MOWER & TRACTOR RADIATOR | VARIOUS MODELS | OEM 6C17058520
Special Price
$183.00
Regular Price
$9,999.00
MOWER MODELS ZD25F, ZD28, ZD28F
TRACTOR MODELS B2630HSD, B2710HSD, B2910HSD, B3030HSD, B3200HSD, B3300SUHDS, B7800HSD
| Part Number | SKU | 352053 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | MOWER MODELS ZD25F, ZD28, ZD28F TRACTOR MODELS B2630HSD, B2710HSD, B2910HSD, B3030HSD, B3200HSD, B3300SUHDS, B7800HSD VERIFY OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FIT. |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 12-3/4" |
| Core Width | 15-3/8" |
| Inlet | 1-1/8" |
| Outlet | 1-1/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm x 3/4" DEPTH |
| OEM | Aftermarket Numbers | 6C17058520 212053 |
| Notes | LOWER MOUNTING PINS LOCATED ON 11" CENTERS. OVERALL HEIGHT 17-13/16" INLCUDING PINS. |