In stock
Part Number | SKU
351196
KUBOTA TRACTOR RADIATOR | VARIOUS M SERIES MODELS | OEM 3C08117100
Special Price
$194.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS: M8560 M8540 M8540 M110X M110 M108X M9540 M8560 M110GX M9960 M100GX M96 M9960 M9540 M108 M108S. SEE ATTRIBUTES BELOW FOR MORE DETAIL. MATCH OE NUMBER TO ENSURE PROPER FIT.
| Part Number | SKU | 351196 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE PROPER FIT FOR MODELS: M96 M100GX (S/N 50661 & EARLIER) M108 (S/N 50661 & EARLIER) M108S M108X M110 (S/N 50661 & EARLIER) M110GX (S/N 51003 & EARLIER) M110X M8540 (S/N 50661 & EARLIER) M8540 M8560 (S/N 50661 & EARLIER) M9540 (S/N 50661 & EARLIER) M9960 (S/N 50661 & EARLIER) |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-1/8" |
| Core Width | 19-1/8" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 2-1/4" |
| Fill Neck | 32mm x 16mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3C08117100 211196 165208 |
| Notes | OVERALL HEIGHT IS 24-5/8" INCLUDING MOUNTING PEGS. TOP MOUNTING PEGS ON 11-1/2" CENTER | BOTTOM MOUNTING PEG ON 15-3/4" CENTERS. |