Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
351193
KUBOTA TRACTOR RADIATOR | L SERIES MODELS | OEM T106016010
Special Price
$125.00
Regular Price
$9,999.00
Models: L3130DT-GST, L3130DT-HST, L3130F, L3430DT, L3430DT-GST, L3430DT-HST
| Part Number | SKU | 351193 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | FITS KUBOTA TRACTOR MODELS L3130DT-GST, L3130DT-HST, L3130F, L3430DT, L3430DT-GST, L3430DT-HST |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-5/8" |
| Core Width | 17-1/4" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 1 |
| Depth | 1-1/16" |
| Fill Neck | 32mm x 10mm |
| OEM | Aftermarket Numbers | T106016010 211193 |
| Notes | OVERALL HEIGHT IS 23-1/4" INCLUDING MOUNTING PEGS | 18-5/8" WIDE. TOP MOUNTING PEGS ON 10-1/4" CENTER, BOTTOM MOUNTING PEGS ON 10-5/8" CENTER. |