In stock
Part Number | SKU
351189
KUBOTA TRACTOR RADIATOR: VARIOUS BX MODELS | OE K258185010
Special Price
$152.00
Regular Price
$9,999.00
MATCH BY OE NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. PLASTIC TANK, ALUMINUM CORE RADIATOR FITS MODELS BX1850D, BX1870, BX1870-1, BX1880, BX2350D, BX2370, BX2370-1, BX2380
| Part Number | SKU | 351189 |
|---|---|
| Make | KUBOTA |
| Models | BX1850D, BX1870, BX1870-1, BX1880, BX2350D, BX2370, BX2370-1, BX2380 |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 12-1/2" |
| Core Width | 13-5/8" |
| Inlet | 1" |
| Outlet | 1" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-1/2" |
| Fill Neck | 32MM X 16MM |
| OEM | Aftermarket Numbers | K258185010 211189 165205 25984 K2581-85010 |
| Notes | INCLUDES MOUNTING PEGS ON LOWER TANK LOCATED ON 9-3/8" CENTERS. OVERALL HEIGHT INCLUDING MOUNTING PEGS IS 17-5/8". MATCH OE NUMBER TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |