Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558872AF
KENWORTH PETERBILT RADIATOR WITH FRAME 2008 & NEWER TRUCKS
Special Price
$930.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558872AF |
|---|---|
| Make | Kenworth Peterbilt |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | Yes |
| Core Height | 37" |
| Core Width | 38-7/8" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | No |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238872 LT9611 F3161011132110B, N3985001, N3985003, F3161011131110, F3161011121340, F3161011101110, F3161011101120, F3161011102110, F3161011111110, F3161011112110, F3161011115110, F3161011121110, F3161011121120, F3161011122110, F3161011131120, F3161011131350, F3161011132110, F3161011132120, F3161011201340, F3161011211330, F3161011211340, F3161011211350, F3161011211360, F3161011212360, F3161011213360, F3161011221330, F3161011221340, F3161011221350, F3161011231330, F3161011231340, F3161011231350, F3161011231360, F3161011232350, F31610129316C0S, F3161012C016C0S, F3161012C336C0W, F3161012D016C0C, F3161012131510W 559165A 239165 |
| Notes | 24" Center Mounting Points. RELATED PARTS TAKES x4 of 53D6 FOR MOUNTING, USE PART NUMBER 559165A IF DON'T NEED FRAME. |
We found other products you might like!





