In stock
Part Number | SKU
394401
PETERBILT HEATER CORE 2007-2010 VARIOUS MODELS | OEM 3X010005 3X011018
Special Price
$122.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 394401 |
|---|---|
| Make | PETERBILT |
| Model | FITS VARIOUS MODELS 2005-2016 |
| Core Height | 10-1/16" |
| Core Width | 9" |
| Depth | 2.5" |
| Warranty | 1-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3X010005 3X011018 |
| Notes | MUST MATCH OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT. |
| Inlet | .625 |
| Outlet | .625 |
| Year | 2007-2010 |