In stock
Part Number | SKU
558761A
GILLIG BUS RADIATOR FITS MOST 2008-2012 GILLIG BUS
Special Price
$1,508.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558761A |
|---|---|
| Make | GILLIG BUS |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 28-1/4" |
| Core Width | 26-5/8" |
| Inlet | 2-1/4" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 4-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 310090BT 3100-90BT 8259160000 82-59160-000 8300362000 83-0062-000 238761 1A20754, 3E0129517000, 3E01295172, GIL01, LT9155, LT9320, 0164188001, 8258160000, HDC010947PAWF, 310090, 3100-90AP, 437468, 437468P |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |