Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558889AF
KENWORTH RADIATOR WITH FRAME FITS: 06 & NEWER T660 W900 T880
Special Price
$1,135.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558889AF |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 40-1/2" |
| Core Width | 30-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238889 F3160881101120, F3160881103410, F3160881105100, N4020001, F3160881001100, F3160881002100, F3160881011100,F3160881012100, F3160881021100, F3160881031100, F3160881032100, F3160881101100, F3160881102100, F3160881102120, F3160881104110, F3160881111100, F3160881112100, F3160881113110, F3160881114110, F3160881115100, F3160881121100, F3160881122100, F3160881123110, F3160881124110, F3160881125100, F3160881131100, F3160881131120, F3160881132100, F3160881133110, F3160881133410, F3160881135100, F3160881135120, F3160882112120, N4020002, 6500-17ST, 8174, KEN14, S8174, 239031, 239129, 238638, LT9610, 650017, 6500-17, 650017ST, 205007, 40174, 437245P, 04317038, 4317038, CVTU-8174-3, CVTU81743, 6500-17-AP, 2001-2507, 20012507, KEN14F |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. SEE 559031A FOR RADIATOR WITHOUT FRAME. |
