In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44FR2249
FREIGHTLINER STERLING CHARGE AIR COOLER: FITS 7000-8500 Y MODEL, M2 MM 106 BUSINESS CLASS
Special Price
$790.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR2249 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER STERLING |
| Core Height | 36-3/4" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Depth | 1-15/16" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | HDH010198, 123345000, 4867200001, 4867205001, BHTD3043, M7039001, 01-23345-000, 0123345000, 222249, 4401-1724, 44011724, CAC390, CAC107D, CBFL5H, CB-FL5H, CFL5H, C-FL5H, FL5H, REA61-1007, FRT18135, F3043, 441295, FRDAC5Y, FLX010241, SRMFR5Y |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

