In stock
Part Number | SKU
558654A
WORKHORSE RADIATOR FITS: W62 CHASSIS, W22, W24, SB2 W0013762 1102467 W0013761 W0009851
Special Price
$822.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558654A |
|---|---|
| Make | WORKHORSE |
| Core Height | 28-1/4" |
| Core Width | 20-3/8" |
| Inlet | (2) 1 5/16" UPPER LEFT (ONE ON GRILL SIDE) |
| Outlet | 1-7/8" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | DRIVER SIDE COOLER ON 11-1/2" CENTERS WITH 5/8" QUICK DISCONNECT FITTINGS. PASSENGER SIDE COOLER ON 18" CENTERS WITH 5/8" QUICK DISCONNECT FITTINGS. |
| Depth | 2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1102675 1003773 W0013761 605RA675 1050270 W0013762 W0009851 XX9912 1102467 238654 |
| Notes | INCLUDES ADDITIONAL 5/8" CONNECTION ON UPPER RIGHT CORNER OF PASSENGER TANK. |