In stock
Part Number | SKU
44FR2389
FREIGHTLINER M2 CHARGE AIR COOLER FITS: 2018 & NEWER LOW HORSEPOWER
Special Price
$497.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR2389 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 23-5/8" |
| Core Width | 21" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222389 TXE1030481C 1040503C 1040579A 1050503C 1050504C 1050632C 1050633C |
| Notes | LOW HORSEPOWER MODELS |

