Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558590
THOMAS BUS RADIATOR WITH REAR ENGINE | OEM 3S51516
Special Price
$1,266.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558590 |
|---|---|
| Make | THOMAS BUS |
| Core Height | 28-13/16" |
| Core Width | 24-15/16" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2" LOWER LEFT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 18" CENTERS LOCATED ON GRILL SIDE |
| Depth | 1 9/16" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238590 3S51516 |
| Notes | BOLT TOGETHER RADIATOR IN FRAME FOR REAR ENGINE THOMAS BUS. INCLUDES SIGHT GLASS ON TOP TANK. |