In stock
Part Number | SKU
558731
AUTOCAR RADIATOR FITS: 2010 & NEWER ACX MODELS
Special Price
$860.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558731 |
|---|---|
| Make | AUTOCAR |
| Material | ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36-7/16" |
| Core Width | 34-7/8" |
| Inlet | 2-1/4" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/4" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238731 1003763 1003763AS 1102661 1102661AS 1040429AS 1040429 1040319AS 1040319 A2000127001 800095 800095AT A2000213-001 A2000210001 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |