In stock
Part Number | SKU
559046
MACK RADIATOR 2007-2010 LEU SERIES
Special Price
$909.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559046 |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 38-3/4" |
| Core Width | 27-1/8" |
| Inlet | 2-5/16" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 3/8" NPT ON 11-1/2 CENTERS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3MF5584M 1003692BS 21099929 1003692B MK5582APTOOC 21830336 1003692 1003692CS 20961003692 20961003692B 20961003692CS 1102504 1102504BS 20961102504 20961102504BS 21094888 TR9046 437232S 7300-34ST 7300-44AT 7300-44 239046 |
| Notes | CRANK BOX IS 6" ROUND 11-5/16" IN FROM LEFT TO CENTER OF CRANKHOLE |

