In stock
Part Number | SKU
359842
MASSEY FERGUSON RADIATOR FITS: 30D, 50E-UK, 50EX, 265-UK, 270-UK, 275-UK, 283-UK, 290-UK, 670, 675,
Special Price
$282.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359842 |
|---|---|
| Make | 30D, 50E-UK, 50EX, 265-UK, 270-UK, 275-UK, 283-UK, 290-UK, 670, 675, 690, 265S AND 285S TURKISH MODELS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19" |
| Core Width | 15-1/4" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-1/2" |
| Fill Neck | 6" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3820620M91 1669650M94 1683977M92 00114060U91 00114155U91 0015926U91 0016300U91 219842 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |