In stock
Part Number | SKU
559022A
CHEVROLET ISUZU RADIATOR 2008-2009 TOPKICK, 6000, 7000, 8000 WITH 8.1L GAS, 6.6L, 7.2L, 7.8L DIESEL
Special Price
$769.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559022A |
|---|---|
| Make | GMC, ISUZU, CHEVROLET |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 37-1/8" |
| Core Width | 23" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 5/8" QC ON DRIVER SIDE; 3/4" QC ON PASSENGER SIDE |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 239022 238641 15258916 15258915 8152589150 15797459 GMC9022 15170910 21696 GMC8237 RADCH105 TR9015 559015 VTVTU82373 CTAVT83744 GMC30 GMC28 580043 580043PT 580043ST 437570 437570S 437570P LT9206 |
| Notes | HAS 3/4" PORT (TOP) AND 5/8" VENT ON PASSENGER TANK. |