Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558827AF
FREIGHTLINER WESTERN STAR RADIATOR FITS: 14-17 CORONADO & 122SD, 13-17 WS 4700
Special Price
$1,004.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558827AF |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, WESTERN STAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 35-3/4" |
| Core Width | 41-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT 5-1/2" IN |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT 9" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 12" CENTERS 5 PLATE |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238827 3A0580750002 3S0580750002 0530352004 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |