In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
558795AF
FREIGHTLINER RADIATOR W/FRAME: 2008-2013 CORONADO, W110
Special Price
$1,007.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558795AF |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 40-1/8" |
| Core Width | 41-11/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT 5-1/2" IN |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT 9" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | YES |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 0530350006, A0530354006, 3A0576180002 238795 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |