In stock
Part Number | SKU
558764A
INTERNATIONAL RADIATOR 2011-2014 INT'L / NAVISTAR DURASTAR, WORKSTAR
Special Price
$919.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558764A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36-5/8" |
| Core Width | 28-11/16" |
| Inlet | 2-1/4" RIGHT - 7' DOWN |
| Outlet | 2-1/2" LEFT AT 12-1/2" DOWN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 20-1/2" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 2601809C92 238764 3E0124870000 2601809C91 2601809C92 3S0124870001 3E12489 2601252C92 3E0124880000 2601808C92 3S013474 3S0124880000 2614058C91 NAV44 LT9333 HDC010954PA HDC010954 640117PT 437473P |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |