In stock
Part Number | SKU
558724A
FREIGHTLINER RADIATOR FITS: 2010 & NEWER W125, CORONADO WITH & WITHOUT OIL COOLER
Special Price
$759.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558724A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 45-5/8" |
| Core Width | 41-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT 5-1/2" IN |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT 9" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 5 PLATE ON 12" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238724 0527746002 0529613002 0528644002 0529614002 A0525305002 0527746000 0529613000 0528644000 0529614000 0526623000 A0525305000 LT9276 0526623006 0526623010 A0525305006 0526623004 A0525305004 HDC010889PA LT9275 FRE100AP 800107 800107PT 437454P |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
We found other products you might like!
