Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558716A
CHEVROLET | GM RADIATOR FITS: 2003-2007 C4500, C5500, C6500, C7500, C8500, TOPKICK, KODIAK
Special Price
$729.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558716A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GMC |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 42-7/8" |
| Core Width | 23-1/16" |
| Inlet | 1-3/4" UPPER LEFT 2-3/8" IN |
| Outlet | 1-3/4" LOWER RIGHT 2-3/8" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS - QUICK CONNECT FITTINGS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238716 19130054 15797458 15258914 21697 GMC9021 15170911 21580 21581 15013574 GMC29 TR9021 437574P,5800-29PT |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |