Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558714AF
FREIGHTLINER RADIATOR FITS: 2013-2014 CASCADIA
Special Price
$1,120.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558714AF |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 35-3/4" |
| Core Width | 38-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT 3-7/16" IN |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT 7-7/16" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | YES |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238714 3S058080002 3S580802 3S0580800002 1A0210840006 3A0580800006 3S0580800006 0531040006 MOD3S0580800000 3S0580800000 A0531040006 531040006 LT9340 HDC010872PAFB |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |