Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558687AF
FREIGHTLINER STERLING RADIATOR FITS: 2006-2009 M2/MM, 2005-2007 ACTERRA Q
Special Price
$781.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558687AF |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 31-5/8" |
| Core Width | 24-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 1-1/8" IN |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 1-1/8" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238687 BHTB8344 B8344 BHTB9686 B9686 BHTD2348 D2348 BHTD4383 D4383 BHTD9435 D9435 BHTE2265 E2265 BHTE6360 E6360 BHTF2503 F2503 BHT73803 73803 BHT74657 74657 BHT74660 74660 BHTP5948001 P5948001 FR1313B0013 FR1313B0023 FR8216WF CVTM82163 BHTC8344 BHTD4454 D4454 8000-69SPT 437314P |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
