In stock
Part Number | SKU
558680A
MACK VOLVO RADIATOR FITS: CHN, CHU, GU, GRANITE, VHD, VXL 08-10 WITH DIAGONAL MOUNTS
Special Price
$710.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558680A |
|---|---|
| Make | VOLVO, MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 39-3/8" |
| Core Width | 34-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT 4" IN |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT 11" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238680 BHTR2625001 R2625001 21593039 |
| Notes | WITH DIAGONAL MOUNTS |