Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559145
GMC/ ISUZU SANITATION
Special Price
$687.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559145 |
|---|---|
| Make | GM, ISUZU |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 34-3/8" |
| Core Width | 24-3/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 45 DEGREES |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 1-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 89023385 89023381 89023363 89023384 4421332190 4221328970 21569 21570 21571 21572 437461P 239145 |
| Notes | FITS 2003-2009 GMC TRUCKS WITH 6H GENERATION IZUZU ENGINE. PLEASE CONFIRM OE NUMBER TO ENSURE PROPTER FITMENT. |