Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559171A
FREIGHTLINER | OSHKOSH RADIATOR
Special Price
$645.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559171A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, OSHKOSH |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 34-7/8" |
| Core Width | 25-1/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 7-5/8" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 6" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 3/4-14 NPT FITTINGS ON 18" CENTERS |
| Depth | 2-1/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | VAB1003345, 1003345, VAB1040079, 1040079, VAB1101934, 1101934, 557184SPL, FLX001010, 3110, S3110, S3110PA, TR9171, CR9171, 559171, 310010, 3100-10PT, 437283P 239171 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |