Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558768A
WESTERN STAR RADIATOR: 2010 & NEWER 4900 SERIES
Special Price
$833.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558768A |
|---|---|
| Make | WESTERN STAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 39" |
| Core Width | 41-5/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 3/4" UNF PARALLEL THREAD FITTINGS ON 12" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 0526875002 0529306006 3A0573380002 3A0580730002 3S058073000 3S0580730002 05-29306-006 05-26875-002 WES26 LT9335 238768 WES-26 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |