Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558650A
CHEVROLET | GM RADIATOR: KODIAK & TOPKICK MODELS
Special Price
$738.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558650A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 31-1/2" |
| Core Width | 23-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 2-1/8" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 1/2" NPT 6 PLATE COOLER ON 10" CENTERS |
| Depth | 1-9/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 52476984 20934 GMC16 52461326 52461411 52471177 52471176 52476982 52461326 CAVTU62043 RA1147 1R2976 GMC12 GMC15 437364P 580012 580012PT 238650 |
| Notes | ADAPTERS INCLUDED |