In stock
Part Number | SKU
558850OEM
FREIGHTLINER RADIATOR: 2017 & NEWER CASCADIA
Special Price
$762.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558850OEM |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 35" |
| Core Width | 38-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | YES |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238850 1003875C TXE1003874C A0533734005 A05-33734-005 A0533734007 A05-33734-007 A0533734405 A05-33734-405 A0533734407 A05-33734-407 |
| Notes | CAN BE USED FOR APPLICATION WITH AND WITHOUT OIL COOLER |

